Pamiętnik rozwoju Polci - 33 miesiące

Wiele razy brałam się za taki wpis. Ponieważ głowa nasza jest przepełniona wspomnieniami, zajęciami bieżącymi i planami na przyszłość,  wspomnienia takie jak słowa, zdania wypowiadane
(przekręcane) przez nasze dziecko w początkowym okresie mowy, to jak się zachowuje, co umie, uciekają bezpowrotnie. A szkoda. Bo wiem, że warto takie rzeczy pamiętać. Sama uwielbiam opowieści mojej babci i mamy, o tym co robiłam, jaka byłam i jak mówiłam, gdy byłam małym dzieckiem.
Dlatego uważam, że taki pamiętnik należy prowadzić. A ja mam o tyle komfortowo, że mogę go umieścić online i nie powinien zniknąć. Więc, zaczynam.

W wieku 33 miesięcy ( 2 lata i 9 miesięcy) moja córcia nadal przekręca słowa i zdania, np.
1. Nie ma moge = nie mogę
2. kepucz = ketchup
3. pieski aplator = psi patrol


Niestety nadal ćwiczymy i próbujemy oswoić się z nocnikiem i toaletą. Tzn. pieluchy P. nie nosi już od czerwca zeszłego roku, od momentu kiedy przesypiała całą noc bez moczenia pieluchy, i pokazywała że chce siusiu. Oczywiście wielokrotnie zdarzyło się zmoczyć majteczki, ale czerwiec, lato więc nie stanowiło to praktycznie żadnego problemu. Niestety jeśli chodzi o kupę, tkwimy w martwym punkcie. Nie pomagają nasadzania, nie pomaga rozmowa, tłumaczenia, wyjaśnienia, nagrody, no po prostu nic. Jak się trafi to idealnie usiądzie i zrobi kupę. Jednak, w większości przypadków robi w majtki, i co najgorsze, wcale jej to nie przeszkadza. To mnie przeraża najbardziej.
Wciąż uczę się i czytam o różnych sposobach nauki higieny dziecka. Postanawiam dać znać o postępach. Jest to także o tyle większy problem, gdyż córka od grudnia chodzi do przedszkola, i niestety codzienne musi dostawać rezerwowe majtki i spodnie, bo praktycznie zawsze się coś wydarzy. Mało tego, mamy ostatnio jakiś regres i zaczęła nawet robić siusiu w majtki. Więc niestety, jest to cały czas trapi nas temat.

P. lubi dużo rysować, lubi bawić się pojemnikami w których są rzeczy do scrapbookingu, lub sprzęty elektroniczne.
Lubi pić syropy. Nawet, gdy nie jest chora dopytuje o możliwość napicia się syropku. Dlatego jak jest zimno, robię rano ciepłą wodę z cytryną i miodem i daje jej jako "syrop".

Jeśli chodzi o jedzenie, to nie jest niejadkiem. Jednak ma swoje ulubione potrawy:
- tosty z serem i ketchupem
- parówki
- płatki śniadaniowe
- makarony wszystkie
- naleśniki
- buraczki
- banany
- jabłka
- ostatnio polubiła melona
Nie przepada za:
- szynką
- ogórkiem
- śmietaną
- białym serem.

Jest urocza, samodzielna, umie sama ubrać majtki i prawie spodnie. Odwiesza kurtkę samodzielnie na wieszak, wie gdzie odlożyć czapkę.
Wie, że jak koty miałczą to są głodne.
Sama często przychodzi i mówi, że jest głodna kiedy jest głodna.
Uwielbia pomagać mi w kuchni.
Ostatnia nasza zabawa, to sekregacja suchego makaronu o różnych kształtach do róznych kubeczków. Jest niesamowicie skupinoa i uwielbia to robić i robi to bezbłędnie.

Narazie to tyle.
Dzięki że jesteś!
Buźka P.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Mom Vet , Blogger