Odkrycie! Jestem zorganizowana?!
Przeglądając ostatnio niezliczone ilości blogów, natrafiłam na cały cykl blogów kobiet zorganizowanych i ich sposobów na tą organizację. 

 Po chwili przemyśleń i lektury, stwierdziłam że ja też należę do grupy takich kobiet. Nie rozstaję się z kalendarzem, lubię mieć wszystko zaplanowane i rozpisane. Może jest to wina wykonywanej przeze mnie pracy, gdzie konieczna jest terminowość. Są zadania, które muszę wykonać do konkretnego dnia, albo mam na wykonanie czegoś konkretną ilość dni. W pracy jestem pionierką tworzenia podręcznych organizerów w Excelu (m.in. odliczających ilość dni do zakończenia zadania), wypełniania tablic łatwościeralnych, żeby ułatwić sobie pracę (wszyscy w pracy później z tego korzystają, więc musi być użytkowe). Mam oprócz tego oczywiście mnóstwo list (np. rzeczy do szpitala, rzeczy dla dziecka, rzeczy do zrobienia, zakupów itd.). Ostatnio odnalazłam zalety stosowania aplikacji stworzonej do zakupów (nie potrzeba brać kartki i długopisu, żeby wykreślać), jest to aplikacja Listonic, podobno można ją współdzielić, ale jeszcze tego nie wypróbowaliśmy.
W związku z narodzinami mojego maleństwa naszły mnie przemyślenia dotyczące prowadzenia domu. A mianowicie stwierdziłam, że jako mama będzie mało czasu, a już na pewno nie będzie czasu na całodzienne, sobotnie sprzątanie. Przeczytałam artykuł na blogu, o możliwości wykonywania zadań domowych codziennie po trochę, co zaoszczędzi nam pracy i czasu. Kilkanaście minut codziennie i już, cały czas porządek. 
Usiadłam i podeszłam do sprawy ambitnie. Stworzyłam harmonogram prac na cały tydzień. Później to co muszę zrobić raz w tygodniu, dwa razy, raz w miesiącu itd. aż do tego co wymaga ogarnięcia raz w roku. Kombinacji graficznych było wiele, w końcu udało się. Myślę, że wymyśliłam całkiem fajne rozwiązanie. Mój kochany oczywiście podchodzi bardzo sceptycznie do całego tego sprzątania, jednak zauważył, że realizuje go póki co i się sprawdza. 


Więc, pytanie á propos harmonogramu zadane przez Mojego: "Ciekawe jak będzie Pola, czy będzie się sprawdzał?".
Póki co, mi się udaje. Dalej będę informować na bieżąco.
Naprawdę uporządkować porządki to dobry, tak myślę, początek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Mom Vet , Blogger